SAP Quality Awards

SAP Quality Awards

Bronzová medaila za projekt S/4HANA a Commerce „ušitý na mieru“ pre Bernhardt

Image titleSpoločnosť Bernhardt Fashion sa môže pochváliť kvalitou nielen v oblasti zákazkového šitia oblečenia na mieru. Cenu za kvalitu dnes v rámci konferencie SAP NOW 2019 získal výrobca špičkových oblekov tiež v oblasti implementácií IT systémov. Za spoločnosť Bernhardt Fashion CZ ju prevzal pán Jindřich Koryčan, obchodný riaditeľ a konateľ Bernhardt.  Skupinu MIBCON zastupoval počas odovzdávania ceny pán Jan Filip, obchodný riaditeľ.

Bronzovú medailu v súťaži SAP Quality Awards v regióne CEE (stredná avýchodná Európa), v kategórii Business Transformation, dostala spoločnosť konkrétne za projekt implementácie nového podnikového systému SAP S/4HANA a systému SAP Commerce. MIBCON je implementačným partnerom tohto projektu. Skúsenosti z implementácie dnes, 29.5.2019, na SAP NOW prezentujú Jan Filip a Roman Pavlovský z MIBCONu, a to v rámci sekcie Customer Stories.

Porota ocenila, že skôr roztrieštené procesy v rámci projektu zastreImage titlešil v reálnom čase fungujúci SAP on-line. Nová generácia podnikového systému SAP S/4HANA 1709 nahradila dva ERP systémy, zároveň ale zachovala špecifiká spoločnosti, ktorá v Prostějove šije oblečenie pre náročných klientov zo 40 krajín na 5 kontinentoch, kde má Bernhardt približne 800 Point-of-Sales a tento rok „obliekli“ do luxusných šiat aj hostesky SAP NOW 2019. Každý produkt je originál. Individuálny výber látky, meranie zákazníka, farebné či strihové varianty, to všetko umožňuje vytvoriť pre každého klienta osobitý design.

Projekt je zložený z dvoch fáz – v prvej sme implementovali systém pre oblasti financií, logistiky a výroby (SAP S/4HANA 1709). Systém je od januára v produktívnej prevádzke. Nasadenie predajného a objednávkového portálu (SAP Commerce) aktuálne prebieha.

Hlavné prínosy “nového“ systému SAP S/4HANA:

  • Zachovanie know-how pre unikátne procesy – migrácia zákazníckeho vývoja do nového systému
  • Rýchlejšia a plynulejšia expedícia tovaru – redukcia administratívy a dokumentácie pre export tovaru – 50 % úspora pracovných síl. Úspory na prepravných nákladoch 20 - 40 %.
  • Zjednodušenie a zrýchlenie fakturácie – iba elektronicky a priamo zo SAP S/4HANA.
  • Správa pohľadávok – možnosť blokovania dodávok, pokiaľ nebudú uhradené nezaplatené faktúry, zároveň zákazníci dostanú automatické oznámenie o otvorených pohľadávkach.
  • Tovar prichádzajúci na sklad – v predchádzajúcom IS bolo potrebné prevziať každú položku tovaru jednotlivo. Teraz systém prevezme celý set na jeden klik. Skrátenie času prevzatia tovaru na sklad takmer o 70 %.
  • Rýchlejší rozhodovací proces, analýza údajov v reálnom čase – možnosť okamžitého hlásenia výsledkov a finančných výkazov (predtým to mohlo trvať aj niekoľko dní).

Ďalšie podrobnosti k projektu si môžete prečítať v tomto článku.

SAP udeľuje ocenenie na medzinárodnej úrovni. Zoznam ocenení SAP Quality Awards za rýchlosť a kvalitu, ktoré v rokoch 2010-2017 získali naši klienti, uvádzame nižšie:

Image title

.


Mohlo by vás zaujímať