Konferencia SAP Forum Slovensko 2018

Konferencia SAP Forum Slovensko 2018

Cesty, ktoré vedú k Intelligent Enterprise

Prestížna konferencia SAP Forum Slovensko 2018 sa konala aj tento rok v máji (24.-25.5.2018) v Šamoríne a my sme sa jej zúčastnili ako hlavný partner konferencie


So Image titleskúsenosťami s prebiehajúcou digitálnou transformáciou v skupine Bernhardt Fashion sa podelili v 1. deň konferencie z pohľadu projektových manažérov pán Sekanina za Bernhardt Fashion spolu s pánom Vojtkom za dodávateľa Mibcon. Spoločnosť Bernhardt Fashion sa venuje špičkovému zákazkovému šitiu na mieru pre náročných klientov v 40 krajinách na 5 kontinentoch s cca 800 Point-of-Sales (B2B, B2C) a tento rok „obliekli“ do luxusných šiat aj hostesky SAP Forum Slovensko 2018. Spoločnosť potrebuje zákazníkom poskytovať služby v stále vyššej kvalite a preto sa rozhodli pre digitálnu transformáciu ako podporu ich podnikania. Práve u nich prebieha implementácia systémov SAP S/4HANA Enterprise Management („S/4HANA“) pre back-end a nového e-commerce riešenia postaveného na platforme SAP Hybris Commerce („yC“).

Cieľom implementácie je kompletne nový globálny multi-jazyčný ekosystém dostupný denne 24 hodín, ktorý umožní:

  • Zadanie zákaziek na WEBe s maximálnou podporou Point-of-Sales
  • Spracovanie zákaziek pre výrobu
  • Podporu efektívneho riadenia priebehu výroby, obstarávania, logistiky, ako aj účtovníctva v reálnom časePrístup skupiny Mibcon k návrhom a tvorbe aplikácií pre Internet of Things (ďalej IoT) priblížil počas dopoludnia 2. dňa konferencie Richard Calaba  za Mibcon. Na príkladoch z implementácií u našich klientov predstavil automatizáciu procesov, resp. „ukázal“ Mibcon v kontexte Priemyslu 4.0 a IoT a prezentoval príklad návrhu riešení IoT vývojovej platformy pomocou SAP technológií. Smart Cities sú riešenia, na ktorých realizácii sa tiež zúčastňujeme, pretože „chytré“ lavičky, lampy, budovy, ale aj kiosky, stojany, pulty alebo stoly sú pre nás v klientskych projektoch dnes už realita. V závere pán Calaba zosumarizoval ako vnímame IoT výzvy/challenges smerom do budúcnosti.