Informácie pre juniora/absolventa

Informácie pre juniora/absolventa

Podľa aktuálneho zoznamu zverejnených pozícií pre MIBFORMA sa môže zdať, že máme voľné pozície iba pre mediora/ku alebo seniora/ku. Nie je to tak.

Keď ste junior alebo absolvent VŠ, SŠ s krátkou praxou alebo študent VŠ, SŠ a programujete popri škole alebo inej práci a chcete programovať alebo chcete pracovať ako konzultant v SAPe, zaujíma nás vaše CV.

Podstatné je pre nás zanietenie, vášeň a nadšenie. To je niekedy viac ako roky skúseností.

A že to myslíme vážne, nižšie nájdete informácie vo forme otázok a odpovedí pre juniora/ku alebo absolventa/ku, ako to bude vyzerať, keď sa stanete členom / členkou nášho tímu ako konzultant / konzultantka alebo programátor/ka. Veríme, že aj tieto informácie môžu pomôcť pri rozhodovaní ako ďalej postupovať alebo či sa k námpridať. 

Riadime sa heslom: Kto chce, tomu pomôžeme, aby mohol.

Image title


 

Otázka: Čím sa budem zaoberať v práci, keď už prácu konzultanta/ky budem ovládať?

MIBFORMA: SAP konzultant realizuje nasadenie modulu/procesu na produktívnu prevádzku a následne podporuje kľúčových užívateľov u zákazníkov. Na začiatku projektu sa budete podieľať na analýze zákazníckych požiadaviek. To znamená komunikovať so zákazníkom, klásť otázky, získavať informácie, overovať a potvrdzovať si, čo nie je z dodaných podkladov zrejmé. Potom navrhnete ako nastaviť biznis procesy a popíšete funkčné nastavenia modulu/procesu v cieľovom koncepte. Po schválení zákazníkom pokračujete implementáciou (nastavovaním = customizáciou systému). Čo nastavíte, to je potrebné otestovať. Kľúčového používateľa vyškolíte a naučíte s modulom/procesom pracovať. Pripravíte technickú a používateľskú dokumentáciu. Po nasadení modulu do produkcie podporujete kľúčových používateľov zákazníka, tzn. pomáhate im s dennou rutinnou prácou v systéme, vysvetľujete, opravujete, nastavujete, konzultujete alebo školíte, zapracujete zmeny do systému, testujete a nasadzujete riešenie a tak dokola u rôznych zákazníkov 😊


Otázka: Čím sa budem zaoberať v práci, keď už prácu programátora/ky budem ovládať?

MIBFORMA: Je to rôzne v závislosti od konkrétneho projektu. Niekedy používame prvky SCRUMu, a môže to vyzerať napríklad aj takto: 2x do týždňa v utorok a v piatok máme stand up celého tímu, kde všetci spolu preberáme jednotlivo na čom som robil, na čom sa chystám pracovať a s čím mám problémy a potrebujem pomôcť od niekoho v tíme. Konzultujeme jednotlivé úlohy. Rozdeľujeme si nové zadania. Po stand upe pracujeme jednotlivo každý sám na svojom zadaní, samozrejme, celý čas komunikujeme vzájomne v tíme, radíme si, overujeme, vždy je k dispozícii celý tím kolegov alebo ľudsky povedané niekto, kto vie poradiť a nenechá vás v úzkych – analyzujeme, programujeme, testujeme, opravujeme a zasa testujeme, až kým program pracuje v súlade so zadaním. Keď pracujeme na väčšej úlohe, zadanie preberáme v menšom tíme, vyjasňujeme si detaily. Keď máme otázky, konzultujeme to vzájomne s kolegami v tíme aj mimo stand upov. Okrem práce pre zákazníkov sa vo firme venujeme aj získavaniu know how, väčšinou cez prácu na internom projekte, kde sa venujeme novej technológii, programovaciemu jazyku s cieľom vytvoriť nový produkt, aplikáciu alebo službu.


Otázka: V akých technológiách alebo tool-och budem pracovať a rozvíjať sa?

MIBFORMA: Pracujeme s najmodernejším software-om v oblasti procesov/modulov SAP ECC, SAP S/4HANA On-premise, SAP S/4HANA Cloud (public a private). V prípade programátorov pre backend ABAP, JAVA, oDATA, pre frontend Fiori (UI5, Javascript), a dokonca aj Angular.


Otázka: Ako budú vyzerať moje prvé mesiace v MIBFORMA?

MIBFORMA: Po nástupe do MIBFORMA sa Vám bude venovať pridelený mentor. Strávite spolu čas vysvetľovaním, učením sa, zoznamovaním sa so systémom SAP. Začnete postupne malými, pravidelne sa mesačne opakujúcimi, úlohami pre zákazníkov. Náročnosť úloh sa bude stupňovať, preto bude dôležité, aby ste pracovali dôsledne, samostatne a systematicky. Určite počítajte so samoštúdiom, a to vo významnej miere, je súčasťou našej práce, či ste junior alebo prácu konzultanta, či programátora robíte 20 rokov. Významný podiel našich aktivít realizujeme remote. Nájdete nás v Bratislave a v Komárne, niektorí kolegovia pracujú striedavo z domu alebo z firmy, či od zákazníkov, spoločné celofiremné porady máme pravidelne online.


Otázka: Čím budete pre MIBFORMA  užitočný alebo užitočná?

MIBFORMA: Zvedavosťou, keď sa budete chcieť dozvedieť stále viac, vytrvalosťou sa stále učiť nové veci a nevzdať to po prvých nezdaroch a presnosťou, to je v prípade konzultanta aj programátora naozaj dôležité. Potrebujeme Vás na posilnenie kapacít tímu (máme priveľa práce a potrebujeme ju rozdeliť medzi viacerých ľudí).


Otázka: Aká firma je MIBFORMA ? 😊

MIBFORMA: Pôsobíme na Slovensku 12 rokov, skupina MIBCON, ktorej sme súčasťou, minulý rok oslavovala 25. narodeniny. Máme už niečo za sebou, je to tak. Pokojne, sú u nás zamestnaní mladší ľudia, v strednom/produktívnom veku, aj starší, skúsení matadori. MIBFORMA je súčasťou MIBCON Group (pozostáva zo 7 spoločností a 2 start-upy, v ktorých celkom pracuje cca 300 ľudí). Spolu je nás 30 v tíme na Slovensku. V MIBFORMA máme príjemné prostredie, sídlime v prenajatom rodinnom dome v rezidenčnej štvrti Trnávka v Bratislave, blízko AVIONU. V areáli firmy máme parkovisko, čerešňu a na plote hrozno. Blízko k sídlu firmy nájdete výbornú taliansku reštauráciu, ako aj iné rôzne možnosti stravovania.

Ďalšie priestory nájdete v Komárne, kde vlastníme súkromnú budovu uprostred pokojnej časti Komárna. V areáli firmy máme vlastné parkovisko. V oboch priestoroch je dostatok miesta pre všetkých. 


Vo voľnom čase kolegovia jazdia radi na bicykloch, a to aj do práce. Máme radi prírodu a kolegovia chodia často na túry. Nájdete u nás aj takých, čo majú radi motorky, šach, hudbu (člen rockovej kapely), fotografovanie, basketbal, bedminton a ešte všeličo iné.